nLIFE

Call of Duty bude vycházet na PlayStationu dalších deset let

Call of Duty: WWII
Call of Duty: WWII

Padla poslední velká překážka, která bránila Microsoftu koupit za téměř sedmdesát miliard dolarů herní vydavatelství Activision Blizzard. Federální odvolací soud v USA totiž nevyhověl Federální obchodní komisi, aby byla akvizice pozdržena / zablokována.

Ve světe nových událostí se společnost Sony rozhodla přijmout nabídku Microsoftu, podle níž má populární série Call of Duty vycházet na platformě PlayStation dalších deset let. Microsoft stejnou smlouvu uzavřel s dalšími společnostmi, například Nintendem, již loni. Sony ji ovšem dosud odmítalo.

„S potěšením oznamujeme, že společnosti Microsoft a PlayStation podepsaly závaznou dohodu o zachování hry Call of Duty na platformě PlayStation po akvizici společnosti Activision Blizzard. Těšíme se na budoucnost, kdy budou mít hráči po celém světě větší výběr pro hraní svých oblíbených her,“ napsal Phil Spencer, šéf Xboxu.

„Od prvního dne této akvizice jsme se snažili řešit obavy regulačních orgánů, vývojářů platforem a her a spotřebitelů. I poté, co překročíme cílovou pásku pro schválení této transakce, se budeme nadále soustředit na zabezpečení toho, aby hra Call of Duty zůstala dostupná na více platformách a pro více spotřebitelů než kdykoli předtím,“ dodal Brad Smith, místopředseda a předseda Microsoftu.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem