nLIFE

Meta spustila Threads, Twitter už hrozí žalobou

Threads od Mety
Threads od Mety

Společnost Meta, pod níž spadají sociální sítě Facebook, Instagram a další spustila svoji konkurenci pro Twitter – Threads. Nová aplikace není prozatím dostupná v EU, nicméně všichni ostatní se do ní jednoduše přihlásí skrze svůj instagramový účet.

Threads vypadá na první pohled jako kopie Twitteru, ostatně Twitter už hrozí žalobou. Nejde o vzhled, Twitter se domnívá, že Meta zaměstnala bývalé zaměstnance Twitteru, kteří využili data a know-how Twitteru. Meta reagovala, že to není pravda.

Threads od Mety
Threads od Mety

Aplikaci Threads vybudoval tým mající pod palcem Instagram. Uživatelé mohou psát příspěvky dlouhé až 500 znaků, přikládat odkazy, fotky a videa dlouhá až pět minut.

„Naší vizí v rámci projektu Threads je použít to, co umí Instagram nejlépe, a rozšířit to na text, čímž vytvoříme pozitivní a kreativní prostor pro vyjádření vašich myšlenek. Stejně jako na Instagramu můžete i na Threads sledovat přátele a tvůrce, kteří sdílejí vaše zájmy, a spojovat se s nimi – včetně lidí, které sledujete na Instagramu i mimo něj,“ popisuje Meta svůj nový produkt.

„Brzy plánujeme zajistit kompatibilitu Threads s ActivityPub, otevřeným protokolem sociálních sítí vytvořeným konsorciem World Wide Web Consortium (W3C), které je zodpovědné za otevřené standardy, jež jsou základem moderního webu. Díky tomu by aplikace Threads byla vzájemně kompatibilní s dalšími aplikacemi, které rovněž podporují protokol ActivityPub, jako jsou Mastodon a WordPress, což by umožnilo nové typy připojení, které dnes většina sociálních aplikací jednoduše neumožňuje.“

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem