nLIFE

Díky umělé inteligenci vzniká neoficiální remaster seriálu Star Trek: Voyager

Díky umělé inteligenci vzniká neoficiální remaster seriálu Star Trek: Voyager 1
Star Trek: Voyager

Fanoušek seriálu vzal původní zdroj z DVD a pomocí umělé inteligence, respektive strojového učení ho převádí do 4K. A výsledek vypadá opravdu dobře.

Díky umělé inteligenci vzniká neoficiální remaster seriálu Star Trek: Voyager 2
Star Trek: Voyager

Star Trek: Vesmírná loď Voyager je televizní seriál, který se začal vysílat v polovině devadesátých let. Celkem se natočilo 172 dílů a sledovali jsme v něm, jak se hvězdná loď USS Voyager s kapitánkou Kathryn Janewayovou snaží vrátit z delta kvadrantu zpět na Zemi.

Líbil by se vám remaster ve 4K? Komu ne. Na jednom takovém pracuje fanoušek seriálu Billy Reichard, který vzal původní zdroj z DVD a pomocí umělé inteligence, respektive strojového učení ho převádí do 4K. A výsledek vypadá opravdu dobře.

Oficiálního remasteru se zřejmě jen tak nedočkáme. Populárnější The Next Generation, který vyšel na blu-ray, totiž komerčně propadl. Na vině byla i vysoká počáteční pořizovací cena.

Převod jedné epizody zabere Billymu zhruba šest hodin. Problematická je proměnlivé snímkování, což výrazně ztěžuje synchronizaci zvuku. Přesto věří, že nakonec zvládne převést všechny epizody.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem