nLIFE

Elon Musk trvale zabanuje uživatele Twitteru, kteří se vydávají za někoho jiného

Elon Musk trvale zabanuje uživatele Twitteru, kteří se vydávají za někoho jiného 1
Twitter

Poté, co excentrický miliardář Elon Musk koupil sociální síť Twitter a propustil vedení, se dějí věci. Společnost podle Muska nevydělává, a musí se tak rozloučit zhruba s polovinou zaměstnanců. Jedním z nových zdrojů příjmů má být zpoplatnění modré „fajfky“, která značí ověřený účet. A právě proti této novince se řada uživatelů vymezila.

Samozřejmě následovala řada teatrálních odchodů, ale i zesměšňování Muska. Například komička a herečka Kathy Griffinová (Kathy Griffin) se na svém ověřeném účtu začala vydávat za Muska – změnila si jméno a použila jeho profilový obrázek. V reakci na to byla zabanována.

Musk následně informoval o nových pravidlech. Pokud se uživatel vydává za někoho jiného a jeho účet není jasně označen jako parodický, bude trvale zabanován.

„Dříve jsme před suspendací udělovali varování, ale nyní, když zavádíme plošné ověřování, již žádné varování udělovat nebudeme. Bude to jasně označeno jako podmínka registrace na Twitter Blue,“ napsal Musk. Dále dodal, že změna jména u ověřeného účtu bude znamenat také dočasnou ztrátu modré fajfky.

Jen tak po čarou: je poměrně zábavné sledovat, jak se z miláčka médií stal během pár měsíců téměř úhlavní padouch.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem