nLIFE

Facebook skoncuje s appkou MSQRD, která pracuje s filtry v rozšířené realitě

Facebook skoncuje s appkou MSQRD, která pracuje s filtry v rozšířené realitě 1
MSQRD

Kdysi populární appka MSQRD (Masquerade), která v reálném čase aplikuje na obličej některý z mnoha zábavných filtrů, skončí 13. dubna.

Facebook skoncuje s appkou MSQRD, která pracuje s filtry v rozšířené realitě 2
MSQRD

Kdysi populární appka MSQRD (Masquerade), která v reálném čase aplikuje na obličej některý z mnoha zábavných filtrů, skončí 13. dubna. Samozřejmě to neznamená, že by Facebook končil s AR (Augmented Reality), tedy tzv. rozšířenou realitou. Naopak. Co se tedy stalo?

Když Facebook v roce 2016 koupil MSQRD, aplikování více či méně ujetých filtrů na obličej uživatelů prostřednictvím kamery v telefonu bylo něco nového. Facebook tak naskočil do rozjíždějícího se vlaku a technologii postupně integroval do svých služeb, jako je Instagram či Messenger.

Zaměřil se také na vlastní platformu Spark AR (homepage), která umožňuje uživatelům vytvářet vlastní filtry. V tomto kontextu appka MSQRD posloužila svému účelu a nakonec ztratila smyl.

„Nyní se zaměřujeme na to, abychom vám poskytli nejlepší možné zážitky v AR prostřednictvím platformy Spark AR, která komukoliv umožňuje vytvořit si vlastní AR efekty a sdílet je napříč rodinou Facebooku. Efekty AR stále najdete i přímo na Facebooku, Instagramu, Messengeru a Portálu. Obrovské díky patří naší komunitě za podporu,“ oznámil Facebook.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem