nLIFE

Herní výstava E3 2020 byla zrušena. Co to znamená pro hráče a herní průmysl?

Herní výstava E3 2020 byla zrušena. Co to znamená pro hráče a herní průmysl? 1

Letošní herní akce E3 2020, během níž měla být představena řada nových her, byla oficiálně zrušena. Důvodem je riziko spojené s řáděním koronaviru.

Herní výstava E3 2020 byla zrušena. Co to znamená pro hráče a herní průmysl? 2

Letošní herní akce E3 2020, během níž měla být představena řada nových her, byla oficiálně zrušena. Důvodem je riziko spojené s řáděním koronaviru. Některá zahraniční média v této spojitosti hovoří o konci jedné éry. Stane se ale vůbec něco?

Nemyslím si. Formát E3, kdy je spousta informací a odhalení zhuštěna do několika málo dní, je sice zábavný, ale co se doopravdy stane? Naprostá většina hráčů sleduje E3 z pohodlí domova. Největší show jsou konference velkých vydavatelských domů, kde živě sledujeme ta nejzásadnější odhalení. Ty ovšem mohou bez problémů proběhnou i formou streamů. Vzpomeňme například pořad Nintendo Direct.

Dopad pocítíme až v druhé vlně. Zástupci herních médií a streaměři nebudou mít možnost vyzkoušet si na místě řadu her a své dojmy zprostředkovat svým čtenářům a divákům. Jenže i to je nahraditelné. Předváděčky běžně zprostředkovávají i lokální distributoři.

Zrušení E3 samozřejmě zamrzí například Microsoft, který měl v plánu velkou prezentaci nového Xboxu Series X. Sony už dříve oznámilo, že E3 vynechá, PlayStation 5 by tam k vidění nebyl. Microsoft tak měl mít volné pole působnosti.

Zrušení E3 tak zamrzí z pohledu toho, že to byl každoroční rituál, na nějž jsme zvyklí. Fakticky se ale nestane vůbec nic. A pokud se koronavirus podaří zkrotit, v srpnu by mohl zazářit německý GamesCom, který byl vždy tak trochu ve vleku E3 (k vyzkoušení ze bývají v podstatě stejné buildy her).

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem