nLIFE

Hearthstone konečně rozšíří nové povolání. A Demon Hunter rozhodně slabý nebude

Hearthstone konečně rozšíří nové povolání. A Demon Hunter rozhodně slabý nebude 1

Hearthstone se šest let po svém vydání konečně dočká prvního nového hratelného povolání – Demon Huntera.

Hearthstone konečně rozšíří nové povolání. A Demon Hunter rozhodně slabý nebude 2

Hearthstone se šest let po svém vydání konečně dočká prvního nového hratelného povolání. Jasně, trochu mě mrzí, že Blizzard přeskočil Monka, čísla však mluví jasně: Demon Hunter je zkrátka populárnější. Navíc se může opřít o ikonického hrdinu, kterým Illidan Stormrage bezesporu je.

O jednu věc se u Demon Huntera obávat nemusíme. Rozhodně to nebude slabé, nehratelné povolání. Nemyslím si, že bude přehnaně OP, ale jsem si naprosto jist, že co se úspěšnosti týče, spadne do té úspěšnější poloviny. Stačí se podívat na uvádění nových povolání ve World of Warcraftu. Prakticky každé bylo na začátku velmi silné, k oslabení došlo až v dalších expanzích (u Demon Huntera ani to ne).

Hearthstone konečně rozšíří nové povolání. A Demon Hunter rozhodně slabý nebude 3
Demon Hunter v Hearthstone

Hero Power u Demon Huntera není moc originální: Demon Claws přidají v daném kole +1 k útoku, ALE stojí to oproti zvyklostem pouze jednu manu. Designéři hry představili ve streamu tři archetypy.

První je agresivní a stylem připomíná Face Huntera – zkrátka jdete vším co máte do hlavy soupeře. To podporují karty Chaos Strke, která přidá +2 k útoku hrdiny a lízne kartu. To vše za pouhé dvě many. Demon Hunter používá svoje životy jako resource, což mají vynahradit karty s Lifestealem.

Druhý archetyp je klasický swarm, kdy Demon Hunter vyvolá hromadu menších potvor. Neboostuje je tak jako Druid, ale pracuje s tím, když zemřou. A to nebude vůbec obtížné, protože odhalené karty ukazují, že mají Rush. Například Command the Illidari vyvolá šest 1/1 s Rushem za pět many. Feast os Souls pak lízne kartu za každého friendly miniona, který v kole zemřel, a to za pouhé DVĚ MANY. To je neuvěřitelný proliz, který známe například ze Slay the Spire. Wrathscale Naga pak udělí náhodně tři damage soupeři, když minion zemře – to je opět potenciálně hromada damage.

Hearthstone konečně rozšíří nové povolání. A Demon Hunter rozhodně slabý nebude 4
Demon Hunter v Hearthstone

Třetí archetyp se týká vyvolávání silných (a drahých) démonů. To usnadní například karta Raging Felscreamer, která po vyložené zlevní zahrání démona o dvě many. Pointa je, že efekt není vázán k danému kolu, ale platí do splnění podmínky.

Demon Hunter: přímočarost i taktika

Také Demon Hunter se dočká vlastního exkluzivního klíčového slova, kterým je Outcast. To je efekt, který se aktivuje, pokud kartu zahrajete z pozice úplně vlevo nebo úplně vpravo. To přidává hře hloubku, což nikdy není špatná věc a hlavně: je hodně silný. Například minion Illidari Felblade za 4 many s hodnotami 5/3 a Rush má při aktivaci Outcastem v daném kole imunitu. Consume Magic zase za jednu manu udělí minionovi Silence a při Outcastu lízne kartu.

První dojmy? Myslím, že Demon Hunter bude lidi hodně bavit. Rychlé protáčení karet je zábavné, Outcast přidává do přímočaré hratelnosti alespoň nějakou taktiku. Po vydání asi nebude moc zábavné potkávat jenom Demon Huntera, ale nebojte, časem si to sedne. Každopádně jsem rád, že se Blizzard vzchopil, protože po mdlých expanzích vypadá letošní rok velmi slibně.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem