nLIFE

Microsoft koupil Bethesdu, aby Starfield nebyl exkluzivitou na PlayStation

Microsoft koupil Bethesdu, aby Starfield nebyl exkluzivitou na PlayStation 1
Starfield

Slyšení před soudem, která mají vést k rozhodnutí, zda Microsoft bude moci koupit herní vydavatelství Activision Blizzard, přináší řadu zajímavých poznatků. Nejnověji jsme se například dozvěděli, jakou motivaci Microsoft měl, když v roce 2020 koupil společnost Zenimax Media, pod níž patří studio Bethesda (Skyrim, Fallout, Doom…).

Podle Phila Spencera, šéfa divize Xbox, za tím byla obava o životaschopnost značky Xbox. Společnost Sony si totiž zaplatila exkluzivitu dvou her od Bethesdy (Deathloop a Ghostwire Tokyo) a Microsoft se obával, že by se to samé mohlo stát i s ambiciózním sci-fi Starfield.

Když jsme koupili ZeniMax, jedním z impulzů bylo to, že Sony uzavřela dohodu o Deathloop a Ghostwire [Tokyo]… aby zaplatila Bethesdě za to, že tyto hry nebude prodávat na Xboxu,“ řekl Spencer.

Když jsme se dozvěděli, že Starfield potenciálně také skončí vynecháním Xboxu, řešili jsme, že jako třetí na trhu nemůžeme být v pozici, kdy budeme ještě víc zaostávat. Takže jsme museli zajistit obsah, abychom zůstali životaschopní v tomto oboru.“

zdroj: The Verge

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem