nLIFE

Pátá sezóna Cobra Kai je zatím ta nejlepší. A Terry Silver je příkladný padouch

Pátá sezóna Cobra Kai je zatím ta nejlepší. A Terry Silver je příkladný padouch 1
Cobra Kai - řada 5
Cobra Kai - série 5
  • Hodnocení:

INFO

  • Netflix, 2022
  • 10 epizod
  • Hrají: Ralph Macchio, William Zabka, Thomas Ian Griffith

Varování: pokud vám seriál Cobra Kai nic neříká, koukněte se nejprve na první tři filmy Karate Kid. Jestli se vám do toho nechce, postačí jednička. Teprve pak si dejte od začátku Cobra Kai, naskakovat v páté řadě nedává smysl.

Nyní k páté řadě: Terry Silver se zbavil své slabosti, Kreese, a převzal vládu nad Cobra Kai. Jeho ambicí je rozšířit doja po celé zemi. Daniel se tomu snaží se svými spojenci zabránit, nicméně vychytralý Silver se mu dokáže dostat pod kůži a jako kobra zaútočit.

Rozjezd je pomalejší, nicméně od druhého dílu nabere pátá sezóna takové grády, že ji pravděpodobně zkouknete na jeden zátah. Velmi dobré flow podporují i všudypřítomné vtípky, byť je čím dál tím jasnější, že tvůrci postupně rezignovali na určitou úroveň realismu a jednoduše to odpálili. A výsledek je famózní.

Daniel přestal s neustálými vzpomínkami na mistra Mijagiho, což už začínalo být únavné, zatímco do popředí se prodraly nové postavy. Terry Silver vystoupil ze svého stínu a ukázal nám jednoho z nejlepších padouchů za poslední léta.

Skvělá postava je také Chozen, což byl padouch z Karate Kida 2. Tvůrci ho usadili do role trochu komického drsňáka, nicméně i on má svoji hloubku. Nečekaný byl také vstup, respektive pojetí dalšího ze staré party, Mika Barnese, který potrápil Daniela v Karate Kid 3.

Ani pátou řadou Cobra Kai samozřejmě nekončí a já se nemůžu společně s dalšími fanoušky dočkat, s čím nás tvůrci překvapí příště.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem