nLIFE

Nový patent Nintenda: zařízení, které pohlídá váš spánek a potěší vůněmi

Nový patent Nintenda: zařízení, které pohlídá váš spánek a potěší vůněmi 1
Patent Nintenda

Půjde o přístroj, který bude měřit kvalitu našeho spánku. K dobrému spaní má pak pomoci různými vůněmi.

Nový patent Nintenda: zařízení, které pohlídá váš spánek a potěší vůněmi 2
Patent Nintenda

Nintendo je proslulé svým přístupem zkoušet věci jinak a do této škatulky patří i různé periferie. Nemusíme chodit nijak nijak daleko do minulosti: na Switch vyšlo několik modelů stavebnice Labo, a to včetně virtuální reality. Trefou do černého ovšem byla až fitness hra Ring Fit Adventure s ohebným kruhem.

Nintendo se také nikdy netajilo tím, že by rádo vytvářelo pomůcky, které se týkají zdraví. Bohužel po éře úspěšného Wii přišlo Wii U, které komerčně neuspělo, což je zřejmě také důvod, proč tyto ambice šly na čas na vedlejší kolej. Ale aktuálnímu Switchi se daří velmi dobře, Ring Fit Adventure je úspěch, a tak je další zařízení využívající herních mechanismů jen otázkou času.

Řekněme si hned, že nové zařízení, k němuž si Nintendo podalo patent, nemusí nikdy vzniknout. Pokud to však klapne, půjde o přístroj, který bude měřit kvalitu našeho spánku. K dobrému spaní má pak pomoci různými vůněmi.

Zařízení se skládá ze dvou částí, základové stanice a odnímatelné části, která vypadá jako mobilní telefon. Ta zaznamenává aktivitu uživatele během dnes. Základová stanice je vybavena projektorem a doplerovým radarem, který zachytí dýchaní, puls a pohyb těla.

Zdroje

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem