nLIFE

První oficiální fotka ze seriálu The Last of Us je venku. Jsou na ní Joel a Ellie

První oficiální fotka ze seriálu The Last of Us je venku. Jsou na ní Joel a Ellie 1
The Last of Us - televizní seriál

Neil Druckmann, tvůrce herního hitu The Last of US, sdílel vůbec první oficiální obrázek ze stejnojmenného seriálu, na němž pracuje ve spolupráci s HBO. Jsou na něm hlavní protagonisté prvního dílu Joel a Ellie. Jen pro pořádek, není to vůbec první záběr, který jsme viděli, několik obrázků uteklo na veřejnost už dříve.

Je patrné, že vzhled hlavních hrdinů respektuje herní ztvárnění. Neil Druckmann k tomu napsal: „Když jsem je poprvé viděl na place v celém kostýmu, řekl jsem si: ‚Hooooooly shit! To je Joel a Ellie!‘ The Last of Us na HBO jede na plné obrátky!“

Natáčení je aktuálně v plném proudu. V hlavních rolích se představí Pedro Pascal (Joel) a Bella Ramsey (Ellie). Se scénářem Druckmannovi pomáhá Craig Mazin (seriál Černobyl), režie první epizody se ujal Kantěmir Balagov (Těsnota, Vysoká dívka). Oficiální datum premiéry prozatím nebylo oznámeno, ale spekuluje se, že to nebude dříve než v druhé polovině roku 2022.

Seriál pokryje události z první hry, která vyšla v roce 2013 na dosluhující PlayStation 3. O rok později následovala remasterovaná verze na PlayStation 4. „Jedna z nejlepších her posledních deseti let si uchovala své kouzlo i na nové generaci konzolí. To si prostě musíte zahrát,“ napsal tehdy herní magazín Bonusweb.

https://twitter.com/TheLastofUsNews/status/1435701287786622985

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem