nLIFE

Zuckerberg: Meta Quest 3 je lepší než Apple Vision Pro

Zuckerberg: Meta Quest 3 je lepší než Apple Vision Pro 1
Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku

Meta Quest 3 je v současné době zřejmě nejlepší headset pro virtuální a smíšenou realitu, zejména díky skvělému poměru ceny a výkonu. Pokud by vás zajímalo, co si myslí šéf Mety Mark Zuckerberg o konkurenčním Apple Vision Pro, tak tady je jeho verdikt:

„Musím říct, že nejprve jsem očekával, že Quest bude pro většinu lidí výhodnější, protože je opravdu dobrý a je asi sedmkrát levnější. Ale po jeho používání si nemyslím jen to, že Quest je výhodnější, myslím si, že Quest je lepší výrobek celkově,“ řekl na Instagramu.

Podle Zuckerberga je Meta Quest 3 pohodlnější, protože váží o 120 gramů méně, což při hraní či cvičení uživatel pocítí. Apple podle něj docílil obrazovek s vyšším rozlišeném za cenu ztráty pohodlí a ergonomie. Co naopak na Vision Pro chválí, je systém pro sledování očí.

„Vím, že se někteří fanoušci rozčilují, když se někdo odváží zpochybnit, že Apple bude lídrem v nové kategorii, ale skutečnost je taková, že každá generace počítačů má otevřený a uzavřený model. A ano, v mobilních telefonech zvítězil uzavřený model společnosti Apple,“ přiznává Zuckerberg.

„Není tomu tak ale vždycky. Pokud se vrátíme do éry PC, zvítězil otevřený model Microsoftu. V této další generaci bude otevřeným modelem Meta a já se opravdu chci ujistit, že otevřený model opět zvítězí. Budoucnost ještě není dána.“

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem