nLIFE

Last of Us Part I se podívá na PlayStation 5 a později i na PC. Cena je ovšem přehnaná

Last of Us Part I se podívá na PlayStation 5 a později i na PC. Cena je ovšem přehnaná 1
Last of Us Part I
Last of Us Part I se podívá na PlayStation 5 a později i na PC. Cena je ovšem přehnaná 2
Last of Us Part I

Zprávy týkající se značky The Last of Us patřily mezi světlá místa jinak poněkud zdlouhavé show Summer Game Fest herního moderátora Geoffa Keighleyho. I když jak se to vezme. Na seriál, který vzniká ve spolupráci s HBO, jsem velmi zvědav. Samostatná multiplayerová hra, která má navázat na režim Factions z původního The Last of Us, už takové nadšení nevzbuzuje.

„Výrazně rozšiřujeme naše studio, abychom zajistili, že tuto plnohodnotnou samostatnou hru s obrovským rozsahem a obrovským světem vytvoříme tak, jak fanoušci od The Last of Us a Naughty Dog očekávají,“ lákají tvůrci.

Dále jsme se dozvěděli, že The Last of Us Part I je už druhý remaster hry, která původně vyšla na PlayStation 3 a později na PlayStation 4 ve vylepšené podobě. Podle Naughty Dog je to „kompletní remake“, který vyjde 2. září na PlayStation 5 a ve vývoji je i pro PC. Další exkluzivita PlayStationa se tak podívá na počítače.

„Do hry pro jednoho hráče jsme implementovali modernizovanou hratelnost, vylepšené ovládání a rozšířené možnosti přístupnosti, aby si hru mohlo užít ještě více lidí. Vylepšeny byly efekty, průzkum i boj. S využitím výkonného hardwaru systému PS5 jsme také implementovali 3D zvuk, haptiku a adaptivní spouštěče.“

Což o to, zní to pěkně. Kamenem úrazu je ovšem cena. Sony si totiž za novou verzi pro PlayStation 5 řekne 80 euro v případě základní edice. To jsou zhruba dva tisíce korun. A to je ze znovu přeleštěnou hru, jejíž původní remaster vypadá pořád dobře, zkrátka moc.

„Nikdo nečte. Pokud čte, stejně nerozumí. Kdo čte a rozumí, stejně zapomene.
 Stanisław Lem